Želja bez plasmana u Seha ligu

Izvor: Niški portal | 26-May-2019 | 13:48

PLEJ-OF SUPERLIGE ZA RUKOMETAŠE: PARTIZAN-ŽELEZNIČAR 30:37 (17:21)

Beograd, 24. maja. Dvorana USC „Voždovac“. Gledalaca: 100. Sudije: Ivan Mošorinski (Novi Sad) i Aleksandar Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Partizan 3(2), Železničar 4(4). Isključenja: Partizan 4, Železničar 2 minuta.

PARTIZAN: Milenković (5 odbrana), Trnavac (8 odbrana), Ilić, Baćanović, Banduka 6, Ivanović 7(2), Grubić 4, Radovanović 4, Boris Radivojević 3, Nešić 1, Gojković, Stevanović 2, Mićić 3.

ŽELEZNIČAR: Matović (1 sedmerac), Kocić (13 odbrana), Milovanović, Sretenović 4, Mađar 1(1), Vejin, Milosavljević 4, Živković 7(1), Spasić 5, Gorela, Marković 3(1), Jevtić 4, Kljajić 4, Pižurica, Pavlović 2(1), Babić 3.

Semafor: 3:2(4), 4:8(10), 12:14(21), 15:20(28), 19:25(35), 26:28(44), 27:30(50), 28:26(56).

Pirova pobeda rukometaša Železničara u poslednjoj utakmici u sezoni. Nije im se poklopio nijedan od preostala dva rezultata poslednjeg kola plej-ofa, pošto su oba meča okončana nerešenim rezultatom, pa su ostali na trećem mestu na tabeli, ne odbranivši vicešampionsko zvanje od prošle sezone i ne zadržavši status predstavnika Srbije u SEHA ligi. Umesto u kvalifikacijama za EHF kup, najverovatnije će nastupati u Čelendž kupu.

Što se meča u Beogradu tiče, niti jednog momenta nije se postavljalo pitanje pobednika. Odigran je u laganom tempu, pred praznim tribinama. Crno-beli su tri puta minimalno vodili na samom početku, do 3:2, a onda je Spasić sa dva vezana gola doneo „Želji“ prvu prednost na isteku petog minuta, pa Mićić domaćinu poslednje izjednačenje na meču-4:4. Raspucao se Nemanja Živković, postigao polovinu od prvih osam golova gostiju za vođstvo 8:4 i izazvan tajm-aut klupe Partizana na isteku 10. minuta. Čuvao je Železničar stečeni kapital i održavao upravo četiri gola plusa. Na sredini prvog poluvremena bilo je 12:8, a trener Svetislav Jovanović već tada je počeo da rotira igrače, izvukavši iz igre čak i Spasića i Milosavljevića, koji su do tog momenta zajedno postigli sedam golova. Igralo se gol za gol do odlaska na odmor (21:17).

Pauza između dva poluvremena trajala je 20 minuta, jer je početak utakmice u Slanoj Bari kasnio, pa se čekalo da se tajming uskladi. Igrači su se već bili ohladili, a na početku nastavka raspucao se Kljajić, postigao nekoliko vezanih golova. Nišlije su imale i plus šest (25:19 u 35. minutu), a onda, verovatno više razmišljajući šta se dešava na ostalim terenima, popustili i dozvolili Partizanu da se primakne na svega dva gola minusa (26:28 bilo je u 44. minutu), pri kojem rezultatu je čak Miroslav Kocić odbranio zicer. Međutim, stvari su brzo postavljene na svoje mesto, kapiten je vezao još nekoliko uspešnih intervencija, koje su njegovi saigrači pretvarali u lake golove iz kontranapada. Maksimalno je bilo plus osam (36:28 u 56. minutu), posle serije 4:0, koju je sa dva gola iz kontri zaključio Živković.