Želja rutinski protiv Obilića

Izvor: Niški portal | 11-Nov-2019 | 10:16

ARKUS LIGA: ŽELEZNIČAR-OBILIĆ 32:26 (17:11)

Niš, 9. novembra. Hala Čair. Gledalaca: 300. Sudije: Đorđe i Miloš Jevtić (Lazarevac). Sedmerci: Železničar 3(2), Obilić 5(3). Isključenja: Železničar 10, Obilić 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (16 odbrana, 2 sedmerca), Stošić (odbrane), Matović, Bojan Radivojević, Milovanović 6, Stanojević 5, Petrović, Boris Radivojević 2, Milosavljević, Spasić 5(1), A. Stojanović 4, Jevtić 6, Cvetković, Potkonjak 2(1), D. Stojanović 1, Pavlović 1.

OBILIĆ: Radović (1 odbrana), Dražić (7 odbrana, 1 sedmerac), Podraščić 3, Vokši 4(1), Aničić 5(2), Jestrović 4, Teodorović 4, Mirić, Pavić 2, Milutinović, Dotlić 1, Mandić, Đorđević, Ivošević 3, Tasić.

Semafor: 3:1(5), 8:7(14), 13:7(21), 17:10(29), 17:14(36), 24:17(45), 29:19(51).

Rutinska pobeda Železničara, po knjiškoj definiciji te sintagme. Nišlije su se namerile na inferiorniju ekipu i, iako je bilo perioda utakmice u kojima nisu blistale, zabeležile su trijumf koji bi bio izražen i mnogo ubedljivijom razlikom, da trener Đorđe Teodorović u poslednjih desetak minuta nije kombinovao sa sastavom i šansu ukazao maltene svim svojim rukometašima, osim golmana Matovića.

Bilo je i maksimalnih plus deset u utakmici u kojoj Obilić niti jednom nije uspeo čak ni da izjednači, što je, sve, lepa uvertira za krajnje uzbudljivu sedmicu, u kojoj „Želja“ u sredu igra derbi ARKUS lige protiv Dinama u Pančevu, a onda u subotu dočekuje češku Karvinu u prvom susretu šesnaestine finala Čelendž kupa.

Domaćin je, dakle, sve vreme vodio, od početnih 2:0, do kojih je došao dvema asistenijama Ace Stojanovića za golove Stanojevića i Jevtića. Gosti su forsirali odbranu 5-1, sa isturenim Podraščićem, a, predvođeni Ivoševićem u napadu, prilično dugo su uspeli da održe igru gol za gol, sve do rezultata 8:7, na sredini prvog poluvremena. I tada je utakmicu prelomio sjajni Miroslav Kocić. U stilu iz svojih najboljih dana, „spustio je roletnu“, odbranio dva sedmerca, još nekoliko vezanih „zicera“, i „proslavio“ Veljka Stanojevića, koji je bio nepogrešiv u kontranapadima. Sjajnu rolu imao je i Nemanja Milovanović, njih dvojica postigli su po pet golova u prvom poluvremenu, do tada uz stoprocentnu realizaciju, Železničar osam minuta nije primio gol, odlepio se serijom 5:0 i sve je, nakon toga, bilo lakše.

Nišlije su na veliki odmor odnele šest golova viška, ali su vrlo letargično počele drugo poluvreme. Ekspresno su ostale sa igračem manje u polju, zbog isključenja Jevtića, što je Obilić iskoristio za dva gola Aničića. Onda je domaćin imao i igrača više, ali je taj period katastrofalno odigrao, Ivošević je kompletirao seriju Obilića od 4:0 i primakao ga na samo tri gola zaostatka, a Spasić je tek nakon pet i po minuta igre doneo „Želji“ prvi gol u nastavku. Dražić je sjajno branio u tim momentima, ali mu je uspešno parirao Kocić i još jednom pogurao svoju ekipu. Nišlije su dodale gas, maksimalno ubrzale igru i, predvođene Jevtićem i Aleksandrom Stojanovićem, razliku učinile dvocifrenom (29:19 u 30:20).

A onda je trener Teodorović povukao glavne poluge na klupu, očigledno već razmišljajući o onome što sledi narednih dana.